Image
English
Image
Image
Image

Nadace OS KOVO

Image

Co je Nadace Odborového svazu KOVO?

Nadace Odborového svazu KOVO je samostatná právnická osoba, která vznikla již v roce 1991 a od té doby se v důsledku změn zákonů různě transformovala. Její poslání však bylo a je neměnné. Zakladatelem Nadace je Odborový svaz KOVO. Nadace Odborového svazu KOVO je právnickou osobou tvořenou majetkem vyčleněným k určitému účelu, na který je její činnost vázána.

Co je účelem Nadace Odborového svazu KOVO?

Nadace Odborového svazu KOVO je určena k obecně prospěšným cílům, zejména k podpoře a pomoci členům OS KOVO a jejich rodinám:

  • v oblasti zdravotní péče
  • při financování nekomerčních zdravotnických programů
  • při financování vzdělávacích programů a vytváření stipendijních míst a pobytů ve vztahu k zaměstnancům kovoprůmyslu

Jak Nadace Odborového svazu KOVO pomáhá?

Příspěvek z Nadace Odborového svazu KOVO může být poskytnut výhradně v souladu s výše uvedeným účelem Nadace Odborového svazu KOVO. Jedná se například o příspěvek na zakoupení invalidního vozíku či jiné zdravotní pomůcky (jedná se o poskytnutí příspěvku nad rámec toho, co hradí zdravotní pojišťovny), příspěvek na léčení po těžkých pracovních úrazech, příspěvek na následnou zdravotní péči osobám v tíživé životní situaci, příspěvek na vzdělávání pro dítě, jehož zákonný zástupce splňuje uvedené podmínky.  Jde tedy vždy o pomoc nad rámec toho, čeho se lidem dostane v rámci zdravotního pojištění nebo v rámci sociálního zabezpečení ze strany státu.

Jakým způsobem lze Nadaci Odborového svazu KOVO požádat o příspěvek?

Žádost o poskytnutí nadačního příspěvku je ke stažení (.docx) (.pdf)

Žádost o podporu v oblasti zdravotnictví či vzdělávání zašlete prostřednictvím emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  nebo na adresu Nadace OS KOVO, nám. W.Churchilla 1800/2, 13000 Praha 3.

Následně se se zástupci Nadace Odborového svazu KOVO domluvíte, co vše je zapotřebí k žádosti o příspěvek ještě doložit. Poté bude Vaše žádost o příspěvek posouzena správní radou Nadace Odborového svazu KOVO, v případě schválení Vám bude zaslána smlouva o poskytnutí nadačního příspěvku.